0 258 269 10 02
info@dosav.org

Gizlilik Politikası

SİTENİN KULLANIM - GİZLİLİK ŞARTLARI VE YASAL SORUMLULUK

Bu site https://www.dosav.org/ adresi dahil, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı ’nin (“DOSAV”) tüm internet siteleri ve uygulamalarından herhangi birini, iştirakleri ve bağlı kuruluşlarının cep telefonları ve çeşitli ortamlarda da dahil olmak üzere tüm siteleri ve uygulamaları için geçerli olan ve kısaca "SİTE"olarak bahsedeceğimiz Site’ye ilişkin olarak yasal düzenlemeleri içerir.

Siteden herhangi bir şekilde yararlanmanız halinde aşağıda belirtilen Kullanım Şartları ve Gizlilik Koşullarını kabul ettiğiniz anlamına geleceğinden dikkatlice okuyarak, şartları kabul etmeniz halinde kullanmanız, bu Şartları kabul etmiyor iseniz Site’yi herhangi bir amaçla kullanmamalısınız. Bu nedenle Şartların, Site’ye her giriş yapıldığında, yeniden incelenmesi önerilir.

PEKDEMİR, aşağıda belirtilen Şartları ve bu şartlara bağlı herhangi bir bilgiyi, önceden herhangi bir bildirim yapılmasına gerek olmaksızın, tamamen kendi takdirinde olarak değiştirme, herhangi bir bilgiyi ekleme veya çıkartma, Site’yi yenileme, geliştirme ve sair sebeplerle Site’nin çalışmasını geçici bir süreyle askıya alma veya tamamen durdurma hakkını saklı tutmaktadır. Site’de yapılan herhangi bir değişiklik, yayınlandığı tarihte yürürlüğe girmiş olarak kabul edilecektir.

Site’de yer alan her tür bilgi, resim, metin, görsel, veri, veritabanı, ses ve diğer her tür unsur sadece kullanım amacıyla yayınlanmaktadır. Hiçbir şekilde ticari ve sair amaçlarla kullanılamaz. Bu nedenle Site’de yer alan bilgiler, görseller ve içeriklerin tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları DOSAV’a ait olmakla kısmen veya tamamen kopyalanamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, üçüncü kişilerin kullanımına sunulamaz, üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamaz ya da iltibasa neden olacak şekilde benzerleri oluşturulamaz. Web sitesi ve İçeriğine dair işleme, çoğaltma, yayma ve umuma arz dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere tüm mali hakların izinsiz olarak kullanılması, ilgili fikri ve sınai hakların ihlali anlamına gelir ve DOSAV’ın yasal haklarını kullanmasına neden olur.  

Kullanıcı, Site’yi kullanırken, Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Haksız Rekabet Hükümleri, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak 27.02.2015 tarihinde yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik, yasalara bağlı olarak düzenlenmiş kanun hükmünde kararnameler ile yürürlükteki ilgili tüm mevzuat hükümlerine ve ileride yürürlüğe girebilecek mevzuat hükümlerine ve DOSAV tarafından oluşturulan ve oluşturulacak şartlara uymayı, Site'ye yasal olmayan yollarla herhangi bir şekilde yetkisiz olarak erişmeyeceğini ve Site kapsamındaki herhangi bir güvenlik önlemi ihlal etmeyeceğini, Site'nin veya Site üzerinde yürütülen herhangi bir işlemin doğru çalışmasını veya Site'nin başka bir şahıs tarafından güvenli kullanımını etkileyebilecek herhangi bir cihaz, yazılım veya rutin kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir. Site üzerinden sunulan Kullanıcı İçeriği müstehcen, yakışıksız veya tehditkar lisan ile yazılım virüsleri, siyasi kampanya, ticari teklifler, toplu postalar veya herhangi bir "spam" içermemelidir. Ayrıca, gönderilen Kullanıcı İçeriği için herhangi bir üçüncü şahıstan ücret veya herhangi bir karşılık alınmayacaktır. Bu düzenlemelere aykırı olarak Site’nin kullanılmasından dolayı, doğabilecek her tür idari, hukuki, cezai ve mali sorumluluk Kullanıcı’ya ait olup, DOSAV, bu sebeple uğrayabileceği tüm zararını Kullanıcı’dan tahsil edebilecektir.

Kullanıcı tarafından, DOSAV’ın ve üçüncü kişilere ait fikri mülkiyet ve sair hakların ihlal ettiğinin tespit edilmesi durumunda, DOSAV’ın tüzel kişiliğinin yasal hakları veya herhangi bir üçüncü kişinin DOSAV’dan talebi, kamu kurum ve kuruluşlarınca hukuksal ve/veya idari bir yaptırımla, cezayla ve/veya taleple karşı karşıya kalması ve/veya herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalması halinde, DOSAV, zararlarını tüm fer’ileri ile birlikte Kullanıcı’ya rücu edebilecektir.  Bu ve benzeri durumlarda DOSAV ilgili Kullanıcı’nın Site’ye erişimini ve/veya gelecekte Site'ye erişimini herhangi bir bildirimde bulunmaksızın engelleme hakkını sahiptir.

Kullanıcı gönderdiği her türlü içeriğin İnternet kanalıyla yönlendirileceğini ve Kullanıcı gönderdiği her türlü içeriğin gizliliğine ilişkin herhangi bir beklentisinin olmadığını kabul etmektedir. Site hakkındaki değerlendirmeleriniz ile ilgili olarak, e-posta adresinizi göndererek, DOSAV ve üçüncü şahıs servis sağlayıcılarının e-posta adresini, yorumuyla ilgili olarak irtibat kurmak veya diğer idari amaçlar için kullanabileceklerini kabul etmektedir.

DOSAV sitede yer alan İçerik ve bilgilerin doğruluğu, kalitesi, içeriği, güvenilirliği, eksiksizliği, kesintisizliğine dair kullanıcılara herhangi bir garantide bulunmamaktadır. Site aracılığıyla satın alınmış olan üçüncü kişi ürünleri veya hizmetlerinin kalitesi veya mahiyetine ilişkin hiçbir taahhütte veya beyanda veya garantide bulunmamaktadır. Zira, sitede yayınlanan üçüncü şahısların yayınlarının tamamının içeriğinin tam ve eksiksiz kontrolünü sağlamak mümkün değildir. DOSAV sadece kendi imkanları dahilinde alabildiği önlemleri alacaktır. Bu nedenle Site’de yer alan içerik ve bilgilerin kullanılmasından dolayı ortaya çıkabilecek doğrudan ya da dolaylı herhangi bir zarardan DOSAV sorumlu değildir. Kullanıcı siteyi kullanırken kendine herhangi bir zarar gelmemesi için gerekli tüm güvenlik önlemlerini almayı taahhüt etmektedir.

 

HESAPLAR, ŞİFRELER VE GÜVENLİK

Site üzerinde veya Site vasıtasıyla sunulan belli özellikler veya hizmetler, bir hesap açmanızı (e-posta ve şifre oluşturmanızı) gerektirmektedir. Şifreniz dahil olmak üzere hesabınızda bulunan bilginin gizliliğini koruma sorumluluğu ve bu bilgilerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayamamanız halinde hesabınızda gerçekleşen hür türlü faaliyete ilişkin sorumluluk tamamen kullanıcı olarak size aittir. Hesabınızın veya şifrenizin her türlü yetkisiz kullanımını ya da diğer güvenlik ihlallerini derhal Migros'a bildirmeyi kabul etmektesiniz. Hesap bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğini sağlayamamanız halinde uğranılan zarardan DOSAV’ın hukuki ve cezai hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.


DOSAV yürürlükteki herhangi bir kanun, yönetmelik, yasal süreç veya resmi talebe uymak için gerekli gördüğü bilgileri Resmi ve Özel kurumlarla paylaşma hakkını saklı tutar. DOSAV, ayrıca yürürlükteki kanunun bu tür bir paylaşımı gerektirdiğini veya müsaade ettiğini tespit ettiği takdirde, dolandırıcılıktan korunma amacı ile diğer şirket ve kurumlarla bilgi alışverişi dahil olmak üzere, kullanıcı bilgilerinizi açıklayabilecektir.

GİZLİLİK ŞARTLARI

DOSAV, kullanıcının sadece ad-soyad, TC kimlik no, adres, telefon, E-MAİL, fatura bilgileri, meslek gibi iletişim bilgilerini sitenin kullanımı sırasında talep etmekte ve bu bilgileri muhafaza etmektedir. Kullanıcının siteyi kullanımı sırasında kendi insifiyatifinde olarak beyan ettiği kişisel bilgileri birleştirilerek DOSAV kayıtlarında saklanmaktadır. Kullanıcı bu kayıt altına alınan bilgilerin gerektiğinde DOSAV tarafından kullanılabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

DOSAV kullanıcıdan hiçbir zaman şifre, kullanıcı adı, kredi kartı bilgileri veya diğer kişisel bilgileri talep etmemektedir. "Phishing" adı verilen bu uygulama, kişisel bilgilerinizi çalmaya yönelik bir uygulamadır. DOSAV’ın böyle bir uygulamadan dolayı hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle DOSAV’dan gelmiş gibi görünen, ancak kişisel bilgilerinizi talep eden bir mesaj aldığınızda, yanıt verilmemesi gerekmektedir. Aksi halde tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

Kişisel bilgiler DOSAV tarafından en son ürün duyuruları, reklamlar, yapılacak etkinlikler, kampanyalar vs. sitede yer alan her türlü uygulama hakkında kullanıcının bilgilendirilmesini sağlamaktadır. Bu listemizde yer almak istemeyen kullanıcı tercihlerini güncelleyerek dilediği zaman ayrılabilir.

DOSAV, belli kişisel veya kişisel olmayan bilgileri, ürün ve hizmet sağlamak veya DOSAV’in müşterilere yönelik pazarlama faaliyetlerine yardımcı olmak amacıyla DOSAV’la çalışan stratejik ortaklara verebilecektir.

DOSAV, kişisel bilgileri, ürünlerin kullanıcıya teslimatını yapan, müşteri verilerini yöneten ve geliştiren ve müşteri hizmeti sağlayan servis sağlayıcı şirketlerle paylaşmaktadır. Bu şirketler, bilgilerinizi korumakla yükümlüdür ve DOSAV’ın çalıştığı her yerde bulunabilirler.

Site adreslerimizden hesabınıza ulaşarak, iletişim bilgilerinizin ve tercihlerinizin doğru, eksiksiz ve güncel olmasını sağlayabilirsiniz.


ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ, DELİL VE YETKİLİ MAHKEME

Site ile Site kapsamında sunulan hizmetler ve bilgilere ilişkin her tür şikâyet ve itirazlarınızı  aşağıdaki adrese iletebileceğinizi gibi, https://www.dosav.org/bagis/  ’a veya 0 258 269 10 02 numaralı DOSAV hattına bildirebilirsiniz.


İş bu sözleşmedeki şartlara ilişkin doğabilecek tüm ihtilaflarda DENİZLİ Merkez Mahkemeleri'nin yetkisini kabul edilmiştir. Anlaşmazlık halinde taraflar derhal, söz konusu sorunu çözebilmek için iyi niyet çerçevesinde çaba sarf edeceklerdir. Söz konusu anlaşmazlığın on (10) gün içinde çözümlenememesi durumunda, tarafların herhangi biri yasal yollara başvurabilecektir.


Kullanıcı taraflar arasındaki ihtilaflarda 6100 Sayılı HMK.nun 193. Maddesi gereği DOSAV’ın tüm kayıt ve belgelerinin münhasır delil niteliğinde olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir.

 

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİLERİ VAKFI 

 

ADRES           : Denizli OSB Mahallesi Yaşar Öncan Caddesi No:1 Honaz – Denizli

 

TELEFON      : 0258 269 10 02

FAKS            : 0258 269 10 01