• +90 (258) 269 10 02
 • info@dosav.org
 • Türkçe
BENİM FİKRİM BENİM İŞİM GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI

BENİM FİKRİM BENİM İŞİM GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI

İlanın Amacı Girişimcilik ekosisteminde yer alan aktörler ile işbirliği sağlanarak girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında teşvik edilmesi için girişimcilik konulu yarışmalar sonucu başarılı bulunan iş planlarının/iş modellerinin/iş fikirlerinin ödüllendirilerek hayata geçirilmesini sağlamaktır.
Uygulanacak İl Denizli
Kategoriler Meslek lisesi öğrencisi/mezunu girişimciler
Kimler başvuru yapabilir ? Girişimcilerin başvuru öncesinde KOSGEB girişimcilik (geleneksel ve ileri) eğitimini e- devletten alması gerekmektedir. *zorunludur.*

Denizli İlinde yer alan/alacak;
Tüm alanlarda faaliyet gösteren/gösterecek meslek lisesi öğrencisi (11.sınıf veya 12.sınıf), meslek lisesi mezun girişimciler.
 
KOSGEB Destek Programına Kimler başvuru yapabilir?
 • İmalat veya Üretim veya yazılım alanlarında faaliyet gösteren/gösterecek meslek lisesi öğrencisi/mezunu girişimciler
 • Yarışma sonuç tarihi itibariyle 2 (iki) yıl içerisinde işletmesini kuracak meslek lisesi öğrencisi/mezunu girişimciler,
 • Yarışma sonuç tarihi itibariyle geçmişe dönük 2 (iki) yıl içerisinde işletmesini kurmuş olan meslek lisesi öğrencisi/mezunu girişimciler.

Not: Ödül verilmesi tarihi itibari ile son iki yıl içerisinde(01/03/2022 ve sonrası) işletmesini kurmuş girişimciler başvuru yapabilir.
 
Başvuru Tarihleri Başvurular 30/12/2023 tarihi mesai bitimine kadar DOSAV vakfı mail adresine veya posta adresine yapılacaktır.
Yarışma Dokümanı Tüm dökümanlar
 • Duyuru metni
 • Ön başvuru formu
 • Nace Kod Listesi https://www.dosav.org/
adresinden indirilecektir.
Başvuru formu doldurulduktan sonra PDF formatına dönüştürülecektir.
 
Başvuru Şekli ve Başvuru Yerleri Eksiksiz bir şekilde hazırlanan  iş  planları PDF   formatında hazırlanmalıdır.
Başvurular:
 • info@dosav.org mail adresine elektronik ortamda veya
 • Denizli OSB. Mah, Ali Rıza Öztürk Cd. No:6, 20330 Denizli Osb/Honaz/Denizli adresine elden teslim edilecektir.
Not: PDF formatına çevrilerek sisteme yüklenmeyen veya teslim edilmeyen başvurular(iş planları) değerlendirmeye alınmayacaktır.
Uygun İş Fikri Konuları KOSGEB’in desteklediği sektörler (Nace kod listesinde yer alan sektörler) içerisinde iş fikrinin sunulması gerekmektedir. Bunun yanında;
 • İmalat ve yazılım alanlarında faaliyet gösteren/gösterecek meslek lisesi öğrencisi/mezunu girişimciler
İş fikrinize ait nace kodunuzu kontrol aşağıda yer alan linkten kontrol edebilirsiniz.
https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/DesteklenenSektor
Değerlendirme Ön değerlendirmeyi geçen girişimcilere mülakat yapılacaktır. Paydaş kurumların  temsilcilerinin değerlendirmelerinden sonra 100 üzerinden verilen puanların ortalaması alınarak ödül sahipleri belirlenecektir.

Not: İş planının, KOSGEB Başkanlığı ‘İleri Girişimci Destek Programı Faaliyet Konuları Tablosu’ nda ‘Orta-Yüksek / Yüksek Teknoloji’ sınıfında yer alması durumunda artı 5 puan ile yenilikçi/teknolojik bir iş fikri olması durumunda artı 5 puan başvurunun nihai sonucuna ilave edilecektir.
İletişim Başvuru formuna yazılan iletişim bilgilerinden mail ve telefon kullanılarak girişimci ile irtibat kurulacaktır.
Ödül Kategorilerdeki 1, 2 ve 3. lere ödülleri kazanan girişimcilerin kurulu/kurulacak işletmesini KOSGEB’e kaydetmesi gerekmektedir. Destek programından yararlanılabilmesi için işletmenin Türk Ticaret Kanununda tanımlı gerçek veya tüzel kişi statüsünde olması ve KBS’de kayıtlı ve aktif durumda olması gerekir. KBS’ ye kayıt, KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Sürecine İlişkin Usul ve Esaslar çerçevesinde gerçekleştirilir. Kayıt işleminden sonra İş Planı Ödülü Destek Programı Uygulama Esasları çerçevesinde ödeme işlemi gerçekleştirilir.
Diğer hususlar İş planı ödülü yarışmasında dereceye giren iş planı/iş modeli/iş fikri konusu ile kurulu/kurulacak olan işletmenin vergi levhasında yer alan ana faaliyeti(nace kodu) uyumlu olmalıdır.

Sermaye şirketi başvurusu/kurulması durumunda dereceye giren girişimcinin ortaklık payı en az yüzde %50 olmalıdır.

Sermaye şirketi Ödül almaya hak kazanan girişimci işletmeyi münferiden temsile yetkili olmalıdır.
Sonuçlar 2024 yılı Ocak/Şubat ayında yapılacak bir organizasyonla açıklanması planlanmaktadır.
Ödüller Benim Fikrim Benim İşim
KOSGEB tarafından;
1.’lik Ödülü 50.000TL,
2.’lik Ödülü  30.000 TL,
3.‘ lük Ödülü 20.000TL,

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı Jüri Özel Ödülü kapsamında;
  4. ‘lük Ödülü 5 000 TL
  5.’ lik Ödülü 3000 TL  verilecektir.
 
Benim Fikrim Benim İşim Girişimcilik Yarışması başvurusu için ekteki formu doldurup info@dosav.org mail adresine gönderebilir veya şahsen elden teslim edebilirsiniz.