• +90 (258) 269 10 02
  • info@dosav.org
  • Türkçe

Hakkımızda

Ürün Kategorileri

Hakkımızda


Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı (DOSAV); Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu öncülüğünde, 2017 yılında, Denizlili sanayicilerimizin bilgi ve deneyimlerini, iş yetenekleri ile yurt içi ve yurt dışı ilişkilerinden yararlanarak ülkemizin ekonomik, sosyal, teknolojik, bilimsel ve kültürel gelişmesine katkılar sağlamak amacıyla kurulmuştur. 
Bu çerçevede DOSAV; bilim, sanat, kültür ve mesleki eğitim için düşünen, üreten, araştıran, geliştiren, katma değer sağlayan insanların bir buluşma noktası olmuştur. 

Kamu idaresi ve özel sektörün, araştırmacı ile yatırımcının, öğrenci ile ilgili meslek grupları arasında bir bağ olarak konumlandırılan DOSAV, mesleki eğitimin yaygınlaştırılması, temel eğitimini tamamlamış öğrencilerin mesleki eğitime kazandırılması, yeni eğitim programlarının uygulanması, ortak akıl ile sosyal, kültürel, teknolojik ve bilimsel çalışmaların sürdürülebilirlik halinin elde edilmesi için sektörel bir merkez haline gelmeyi amaçlamaktadır. 
Kısaca DOSAV, belirlemiş olduğu misyona uygun yapılanması ve vizyonuna uygun stratejik hedefleri doğrultusunda Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunun köklü geçmişinin birikimiyle mesleki eğitimde referans nokta olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir. 

DOSAV, Vizyonu ve misyonuna uygun olarak ülkemizde güçlü bir Endüstrinin oluşturulması, bu Endüstriye nitelikli insan gücü yetiştirilmesi, üretimi teşvik eden ve geliştiren bir Arge ortamının oluşturulması, Vakfın sektörler arası mesleki eğitim ihtiyacına uygun eğitim programları uygulaması, çalışanların mesleki gelişimine katkı sağlaması amaçlarını da hedeflemektedir. 

Ülke sanayisi ve ekonomisi üzerindeki etkisini artırmak, olanakları geliştirmek ve daha iyi hizmet sağlayabilmek amacıyla Denizli’li sanayicinin teknoloji, insan gücü ve istihdam, araç gereç ve malzeme temini destekleriyle de hizmet vermektedir. Benzer amaçlar ile çalışan ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör kuruluşları ile işbirlikleri gerçekleştirmek, bu tür faaliyetlere katılmak ve projeler gerçekleştirmek için çalışmaktadır. İşbirliği ağlarında yer almak, konferanslar, seminerler, fuarlar ve toplantılar düzenlemek, vakfın üyeleri arasında ekonomik, kültürel yardımlaşma ve güç birliğini sağlayacak faaliyetler geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı, başta Denizli Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere ilimizin işletme ve sektörlerin gelişmesi için çalışan bir vakıf olup, yapmış olduğu çalışmalar ile sürdürülebilir ve gelecek nesillere aktarılacak bilgi ve tecrübenin sağlanması amacı ile çalışmalarına devam etmektedir.

Vakıf, Denizli OSB Yönetim Kurulu tarafından temsil edilir. Yönetim Kurulu bu temsil yetkisini Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Yardımcısına devredebilir.